Pierwszy znany nam emblemat Polonii stanowiła biało-czerwona tarcza, którą piłkarze „Czarnych Koszul” przyczepiali do swoich strojów agrafkami, gdyż w momencie kontroli przez carską policję można było je łatwo zdjąć i schować.
Wraz z rozwojem klubu do biało-czerwonej tarczy, dodano kółko i litery „KSP”. Takie logo pojawiło się w 1933 roku. Taki obraz herbu warszawskiej Polonii będzie się od tej pory utrzymywał do tej pory… oczywiście z lekkimi innowacjami, które poprawiały jego kształt i atrakcyjność.
Po zakończeniu II wojny światowej ze względu na reformę i uresortowanie klubów na wzór radziecki Polonia przekształciła się na kilka lat w Kolejarza. Zmieniono jej barwy i herb. Składał się z kołka, literki „K” oraz skrzydeł kolejarskich.
W 1956 roku zaczęto odchodzić od nowych nazw dzięki czemu Polonia znów była Polonią i mogła wrócić do starego dobrego kółka z biało-czerwoną tarczą… W logo zaobserwować można było wszakże dodatkowy element, który tworzyły białe okręgi z czarnymi wnętrzami. Tam spoczęły litery „KKS”. W latach ’70 i ’80 naprzemiennie na strojach piłkarzy Polonii gościły litery: „KKS” i „KSP”.
Takie herby utrzymały się do połowy lat ’90, kiedy to za sprawą przejęcia klubu przez Janusza Romanowskiego Klub Sportowy Polonia stał się Klubem Piłkarskim Polonia. Chirurgicznie „S” zmieniło się na „P”… na szczęście nie na długo, bo po przejęciu klubu przez nową spółkę powrócono do starego dobrego „KSP”…
Warto też dodać, że wraz z obowiązywaniem herbu KPP pojawiły się od czasu do czasu pewne dodatki. W 2001 roku była to np. korona, a kilka miesięcy potem dwie gwiazdki symbolizujące dwa tytuły mistrzowskie, a na upartego także i dwa puchary Polski.
Ostatnia jak dotąd modyfikacja dodała do standardowego kółeczka laury, które oplatają herb. Wznoszą się z napisu „Polonia”, w środku, na wysokości liter „K” i „P”, przerywają je dwie gwiazdki (znaczenie powyżej). Ponad nimi mamy dalszy ciąg listków zbiegających się w napisie „1911”, który pokazuje widzom kiedy klub powstał…
Podsumowując zawsze Polonia w swym herbie chwaliła nasz kraj, stąd biało-czerwona tarcza. Element przydomku zespołu oddaje nam czarne kółko symbolizujące czerń „Czarnych Koszul”…