Podsumowanie kolejki w CLJ (19.10-20.10)

Nareszcie doczekaliśmy się przełamania zespołu u-19, który na wyjeździe wygrał z Górnikiem Zabrze. Kolejne zwycięstwo odniósł także drużyna u-17. Polonia u-15 natomiast podzieliła się punktami ze swoimi rywalami.

CLJ U-19: Górnik Zabrze – Polonia Warszawa 1:3 (0:1)
bramki: Igor Melchior 27, Aleksander Gołoś 75 i 84

Długo czekaliśmy na wygraną zespołu u-19, przed tą kolejką Polonia miała serię 9 meczów bez zwycięstwa. W Zabrzu nareszcie „Czarne Koszule” zgarnęły 3 punkty. Nasz zespół prowadził do przerwy, ale w 51 minucie Aleksander Gołoś skierował piłkę do własnej bramki. Środkowy obrońca w świetnym stylu odkupił winy. W 75 minucie wyprowadził „Czarne Koszule” na prowadzenie, a w 84 minucie ustalił wynik spotkania. Dzięki zwycięstwu poloniści awansowali na 13 miejsce i do bezpiecznego miejsca tracą już tylko 1 pkt.

Teraz przed polonistami kolejny wyjazd. „Czarne Koszule” w sobotę o 12:00 zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce i ma 1 pkt. mniej od naszego zespołu. 3 punkty są zatem bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Wisła Płock 4:0 (1:0)

Nie zatrzymuje się zespół u-17. Nasza drużyna wygrała 5 mecz z rzędu. Tym razem poloniści nie dali szans Wiśle Płock. Do przerwy co prawda „Czarne Koszule” prowadziły tylko jedną bramkę, ale w drugiej części Polonia dołożyła 3 trafienie. Wygrana jest tym cenniejsza, że punkty straciła liderująca Legia, więc strata zmalała do 5 punktów.

W sobotę o 12:00 na Saharze Polonia zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Rywal zajmuje 7 miejsce w tabeli. Warto jednak zwrócić uwagę, że rywal 15 pkt. z 19 pkt. zdobył na własnym boisku.

***

CLJ U-15: Varsovia – MKS Polonia Warszawa 1:1 (1:0)
bramki: Filip Rybak 65

Po dwóch porażkach z rzędu przyszedł czas na remis. Polonia zremisowała 1:1 na wyjeździe z Varsovią. To już 5 mecz z rzędu bez wygranej, ale podział punktów z trzecią drużyną ligi to nie jest zły wynik. Niemniej przewaga Polonii nad strefą spadkową to już tylko 2 pkt.

Teraz przed „Czarnymi Koszulami” dobra okazje na przełamanie. Polonia w niedzielę o 14:30 zagrana wyjeździe z Łódzką Akademią Futbolu. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce. Jeśli nasz zespół nie chce zacząć martwić się o utrzymanie, powinien wygrać.