Podsumowanie kolejki w CLJ (28.09-29.09)

W ten weekend żaden z polonijnych zespołów nie przegrał swojego spotkania. Z drugiej strony, tylko drużyna u-17 wygrała. Szczególnie bolesny jest remis zespołu u-19, który stracił bramkę w doliczonym czasie gry.

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:2 (1:0)
bramki: Bartosz Stańdo 20, Dawid Radomski 71

Spotkanie zaczęło się dla Polonii dobrze. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 20 minucie. Udało je się utrzymać do końca pierwszej połowy. W drugiej części sytuacja zaczęła się komplikować. Rywal wyrównał w 48 minucie, a od 62 minuty „Czarne Koszule” musiały radzić sobie w 10. Pomimo tego, w 71 minucie Polonia strzeliła gola na 2:1. Gdy wydawało się, że nasz zespół wreszcie wygra spotkanie na Saharze, rywal wyrównał. Wydarzyło się to w 2 minucie doliczonego czasu. To pierwszy mecz u siebie w tym sezonie bez porażki, ale na pewno ten punkt nikogo nie zadawala. „Czarne Koszule” pozostały w strefie spadkowej.

Teraz przed polonistami ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. W sobotę o 19:00 na wyjeździe Polonia zagra z Arką Gdynia. Rywal zajmuje 11. miejsce i ma 2 pkt. więcej niż 13. „Czarne Koszule”. Arka ostatnio radzi sobie jednak nieźle, w ostatnich 3 meczach zdobyła 7 pkt.

***

CLJ U-17: Widzew Łódź – MKS Polonia Warszawa 1:6 (1:3)
bramki: Damian Poczwardkowski 3, Kaleve Maxwell 28, Maciej Olszewski 35, Yan Priemka 60, Mikołaj Wierniuk 74, Jakub Kowalski 88

Po efektownym zwycięstwie 7:2 z Hutnikiem Kraków Polonia znów rozgromiła swoich rywali. Tym razem „Czarne Koszule” na wyjeździe nie dały szans Widzewowi Łódź. Polonia świetnie zaczęła i wyszła  na prowadzenie w 3 minucie. Rywal wyrównał w 21 minucie, ale potem do siatki trafiał już tylko nasz zespół. Do przerwy Polonia prowadziła 3:1, a w drugiej części „Czarne Koszule” dołożyły kolejne 3 trafienia. Było o nie o tyle łatwiej, że Widzew od 51 minuty grał w 10. Dzięki wygranej nasz zespół awansował na 3 miejsce.

W następnej kolejce Polonia zagra u siebie z Górnikiem Łęczna. Spotkanie odbędzie się w sobotę o 14:30. Rywal zajmuje 10 miejsce z 8 pkt. w 8 meczach. Górnik na wyjeździe jeszcze nie wygrał.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Wisła Płock 1:1 (1:0)
bramki: Igor Hajduk 11

Kolejna niespodziewana strata punktów najmłodszego zespołu Polonii, występującego w CLJ. „Czarne Koszule” tylko zremisowały z Wisłą Płock, która miała po 5 kolejkach tylko 2 pkt. na koncie. Spotkanie układało się dobrze. Polonia od 11 minuty prowadziła. W 59 minucie Wisła wyrównała i więcej goli w tym meczu nie padło. „Czarne Koszule” pozostały jednak na 5 miejscu.

Teraz polonistów czekają derby. Ten mecz już w środę o 15:00 na Saharze. Legia jest liderem tabeli, w 6 meczach zdobyła 16 pkt. Później w sobotę o 12:30 na wyjeździe „Czarne Koszule” zmierzą się z Widzewem Łódź. Przeciwnik zajmuje 4 miejsce i ma 1 pkt. więcej od polonistów.

1 thought on “Podsumowanie kolejki w CLJ (28.09-29.09)