Podsumowanie kolejki w CLJ (24.08-25.08)

Po ostatniej kolejce CLJ można odczuwać spory niedosyt. Zarówno w CLJ u-19 jak i u -17, Polonia prowadziła do 90 minuty ze Stalą Rzeszów. Niestety w obydwu meczach rywale w doliczonym czasie zdołali wyrównać. Na pocieszenie przyszła drużyna u-15, która wysoko wygrała swoje spotkanie.

CLJ U-19: Stal Rzeszów – Polonia Warszawa 1:1 (0:1)
bramki: Piotr Kuśmider 43

Mecz dobrze układał się dla Polonii. Nasz zespół prowadził do przerwy, po bramce strzelonej w 43 minucie. Wydawało się, że nasz zespół zgarnie 3 punkty. Niestety w końcówce Stal Rzeszów wywalczył rzut karny. W pierwszej minucie doliczonego czasu rzeszowianie zamienili rzut karny na bramkę. Więcej goli już nie padło.

W 4 kolejce poloniści zagrają u siebie z Escolą Varsovia. Spotkania na Saharze zostanie rozegrane w piątek o 17:00. Rywal po 3 kolejkach ma 7 pkt., o 3 więcej od polonistów.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Stal Rzeszów 3:3 (2:1)
bramki: Yan Priemko 4, Mikołaj Wierniuk 7, samobój 60

Na Saharze spotkały się dwa zespoły, które po 2 kolejkach miały komplet punktów. Zgodnie z oczekiwaniami obejrzeliśmy na Saharze bardzo dobre widowisko. Polonia weszła świetnie w mecz i po 7 minutach prowadziła 2:0. „Czarne Koszule” kompletnie zdominowały rywala i mogły jeszcze podwyższyć prowadzenie. Od ok. 25 minuty do głosu zaczęli dochodzić goście i to oni w końcu uzyskali ogromną przewagę. Efektem ich dobrej gry była też bramka, która jednak została strzelona po błędzie jednego z naszych graczy, który zgrał piłkę głową do rywala. Stal była bliska wyrównania jeszcze w 1 połowie, ale nasz bramkarz w sytuacji sam na sam był lepszy. W przerwie poloniści otrząsnęli się. Nasz zespół dobrze wszedł w drugą połowę. W 60 minucie udało się wrócić na dwubramkowe prowadzenie. Stal nie poddała się i próbowała odrobić straty. W 81 minucie rzeszowianie strzelili na 3:2. Wydawało się, że takim wynikiem mecz się zakończy. Niestety w doliczonym czasie jeden z naszych piłkarzy zdecydował się na drybling na własnej połowie. Przeciwnik jednak odebrał mu piłkę i kontra została zamieniona na gola w drugiej minucie doliczonego czasu. Polonia zdołała wproprowadzić jeszcze jedną groźną akcję, ale niestety jej finalna faza została źle rozegrana. Mecz zakończył się wynikiem 3:3. „Czarne Koszule” mogą czuć niedosyt, bo dwa razy prowadziły dwoma bramkami.

W następnej kolejce poloniści zagrają na wyjeździe z Escolą Varsovia, w piątek o 16:00. Escola ma na razie tylko 2 pkt., o 5 mniej od polonistów. W ostatniej kolejce Escola zremisowała z Resovią Rzeszów.

***

CLJ U-15: SMP Żuri Olsztyn – MKS Polonia Warszawa 1:5 (0:2)
bramki: Maksymilian Usarek 19, Igor Hajduk 37 i 50, Norbert Białooki 42, Patryk Zyśko 79

Świetnie zespół u-15 wszedł w sezon. Polonia prowadziła po 50 minutach już 4:0, a w samej końcówce udało się dołożyć jeszcze jedną bramkę. Rywal była w stanie odpowiedzieć tylko jednym golem.

Następny mecz w sobotę o 16:00 na Saharze. „Czarne Koszule” zmierzą się z UKS-em Rozwój Iława. Rywal w pierwszym meczu przegrał u siebie 0:4 z Varsovią.