Podsumowanie kolejki w CLJ (10.08-11.08)

Bardzo dobrze rozpoczął się sezon Centralnej Ligi Juniorów u-19 i u-17 dla MKS-u Polonia Warszawa. Obie drużyny wysoko wygrały swoje spotkania.

CLJ U-19: Warta Poznań – Polonia Warszawa 1:4 (1:1)
bramki: Karol Nowak 16 i 65, Marcel Adamczyk 60, samobój 63

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała tak okazałego zwycięstwa podopiecznych Adama Chmielewskiego. Rywale pierwsi wyszli na prowadzenie, strzelając bramkę już w 11 minucie. Po 5 minutach na szczęście był już remis, do przerwy był remis 1:1. W drugiej połowie bramki padały już tylko dla Polonii. Dla Warty zabójczy okazał się okres 60-65 minuty meczu, w których poznaniacy stracili 3 gole.

Następny mecz już w piątek. „Czarne Koszule” zagrają o 16:00 na Saharze z Lechią Gdańsk. Rywale w pierwszej kolejce przegrali 0:4 na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – AKS SMS Łódź 4:1 (2:1)
bramki: Karol Gorzędowski 35, Mikołaj Wierniuk 44, Mateusz Pająk 71, Sebastian Piotrowski 83

Podobny przebieg miało spotkanie zespołu u-17. Rywal wyszedł na prowadzenie w 19 minucie. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do „Czarnych Koszul” i na przerwę nas zespół schodził, wygrywając 2:1. W drugiej części Polonia dołożyła 2 gole i wygrała 4:1. W doliczonym czasie jeden z naszych graczy zobaczył czerwoną kartkę, ale wynik już się nie zmienił. Debiut Mateusza Piwko w roli pierwszego trenera zespołu wypadł bardzo dobrze, bo AKS celuje w tym sezonie w mistrzostwo.

W drugiej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. Mecz w sobotę o 12:00. Rywale w pierwszej kolejce zremisowali 1:1 z Resovią.