Spotkanie trójstronne. Konferencja już dziś. Wystawa w KR!

Wczoraj odbyło się trójstronne spotkanie MKS-u Polonia, Stowarzyszenia „Polonia Warszawa” i „Wielkiej Polonii”. Celem miało być ostateczne porozumienie w sprawie prowadzenia zespołu w sezonie 2013/14. 

Na chwilę obecną jedynym źródłem finansowania „Czarnych Koszul” są pieniądze zebrane przez kibiców z zakupu karnetów (cegiełek) i darowizn.

Prosimy o kontakt osoby, które chcą zadeklarować cykliczne wsparcie finansowe Klub pod adresem warszawa@kibice-razem.pl. W mailu proszę o podanie imienia, nazwiska, deklarowanej kwoty oraz dopisku „nowa deklaracja”. W odpowiedzi przesłany zostanie wzór deklaracji, którą trzeba będzie wypełnić, podpisać oraz ponownie przesłać. Dołączona zostanie także instrukcja na jakie konto wykonywać przelewy oraz co w nich wpisywać.

Formularz deklaracji można także pobrać pod tym adresem.

Planem Stowarzyszenia jest nadal zawiązanie spółki akcyjnej, a wcześniej związku stowarzyszeń, który miałby sprawować władzę na Konwiktorskiej.

Dziś o godzinie 15:00 w Czarnej Koszuli odbędzie się przedsezonowa konferencja prasowa z udziałem m.in. trenera Piotra Dziewickiego oraz dyrektora Pawła Olczaka.

Już dziś o 18:00 na dziedzińcu stadionu Polonii przy ul. Konwiktorskiej 6 nastąpi uroczyste otwarcie ekspozycji „Piłkarze dawnej Warszawy w tyglu wielu kultur”. Prelekcję wygłosi dr Robert Gawkowski, przy okazji opowie też o wychodzącej książce swojego autorstwa „Futbol dawnej Warszawy”. Wystawa ukazuje charakterystyczne postaci warszawskiego futbolu lat międzywojennych. „Pochodzący z różnych grup narodowych czy religijnych futboliści łączą nie tylko różnorakie etnosy i wyznania, ale też warszawskie kluby sportowe”.

Piłkarze dawnej Warszawy w wielokulturowym tyglu
Piłkarze dawnej Warszawy w wielokulturowym tyglu

Nie wybieraliśmy najlepszych piłkarzy, choć pierwszeństwo mają ci znani. Jest Czech Ludwik Šmid, który grał w Polonii, jest Stanisław Luksenburg, Polak wyznania ewangelickiego, jeden z założycieli Warszawianki. Są bracia Lothowie, którzy byli ewangelikami. Tu ciekawa sprawa, że gdyby się przyjrzeć głębiej sportowi warszawskiemu, to okazuje się, że w ogromnej części jego współtwórcami w Warszawie byli ewangelicy. Na wystawie prezentujemy też sylwetkę Władysława Szczepaniaka, który dla odmiany gorliwie służył do mszy. Jest Henryk Martyna z Legii, po wojnie był członkiem Paxu, i sprzedawca obrazków świętych w Caritasie. Wybraliśmy również Karola Kossoka, wywodzącego się z niemieckiego FC Katowitz. Grał potem w Cracovii i Pogonii Lwów, trenował Polonię w latach 1938-39. To Niemiec, zmarły w obozie radzieckim w 1946 roku. Przedstawiliśmy Żyda Józefa Klotza. Czym się wsławił? Strzelił pierwszą bramkę w historii reprezentacji Polski, w meczu ze Szwecją. Reprezentował Jutrzenkę Kraków, ale mało osób wie, że przeprowadził się do Warszawy i występował w Maccabi Warszawa. Ogarnęło mnie niedawno wzruszenie, bo zadzwonił pan z Izraela, który przedstawił się jako syn jego brata. Czystą polszczyzną przegadaliśmy godziny o futbolu dawnej Warszawy. Można wiele dowiedzieć się na naszej wystawie o Michale Hamburgerze, wybitnej postaci warszawskiej Polonii, zabitym później przez gestapowca w 1943 roku. – o wystawie „Piłkarze dawnej Warszawy” opowiada jej kurator dr Gawkowski.

Strona wydarzenia na Facebooku (link)

Przypominamy o zapisach do Łomianek!!! Koszt to tylko 10 zł! Nie może tam zabraknąć nikogo!!! Zapisy od 17:00 do 19:30 na K6!

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Kibice Razem / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz