W finale zmierzyły się bezsprzecznie najlepsze drużyny tegorocznego turnieju, które okazały się bardzo równorzędnymi zespołami. Twarda gra, przewaga fizyczna i liczebna (Niemcy mieli jedynie dwóch zmienników przy siedmiu ukraińskich) zdecydowały o przewadze Karpat w pierwszej odsłonie meczu, która zakończyła się ich prowadzeniem 3:1.
Po przerwie obserwowaliśmy równie otwartą grę obu zespołów, jednak dało się zauważyć, że Karpaty grają ostrożniej zapewne wierząc, że w ten sposób utrzymają korzystny wynik i tym samym zapewnią sobie wygraną.
Gracze Fortuny konsekwentnie realizowali postawione przez trenera założenia taktyczne co zaowocowało podyktowaniem na ich korzyść rzutu karnego pewnie zamienionego na kontaktową bramkę. Następnie, niesieni żywiołowym dopingiem, rozpoczęli huraganowe ataki na bramkę rywala narażając się tym samym na groźne kontry.
Duże wrażenie robiła pewna gra niemieckiego bramkarza, który wspomagał kolegów rozgrywając piłkę często na połowie boiska. Ryzyko zaowocowało zdobyciem bramki wyrównującej na 3 minuty przed końcem spotkania. Wynik nie uległ kolejnej zmianie i zwycięzcę turnieju musiały wyłonić rzuty karne.
W drugiej serii „jedenastek” bramkarz Fortuny obronił strzał rywala. Wszystkie pozostałe próby zawodników obu drużyn były celne i tym samym zespół z Düsseldorfu, po remisie 3:3 zwyciężył w rzutach karnych 5:4. Był to ich trzeci triumf w turnieju „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”.
Podobnie jak w ubiegłym roku najlepszą z rodzimych drużyn okazała się Polonia Warszawa, która w meczu o trzecie miejsce uległa zespołowi FC OPIR ze Lwowa 0:3.
W uroczystości zakończenia turnieju, podobnie jak podczas ceremonii otwarcia, w rolę chorążych wszystkich dziesięciu drużyn wcielili się członkowie Stowarzyszenia Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” oraz Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego „Poland First to Fight” z Madrytu.
Wszyscy uczestnicy zawodów obdarowani zostali pamiątkowymi medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi, które wręczali im m.in. były trener piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Engel, zastępca prezydenta m. st. Warszawy Jarosław Jóźwiak, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy Janusz Samel i tradycyjnie pomysłodawca turnieju, honorowy prezes Polonii Warszawa Jerzy Piekarzewski. Mowę końcową wygłosił zastępca prezydenta m. st. Warszawy Jarosław Jóźwiak.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Fotuna Düsseldorf
2. Karpaty Lwów
3. FC OPIR Lviv
4. MKS Polonia Warszawa
5. CeSIR Warka
6. RKS Mazur Radzymin
7. 303 PSC Northampton
8. Dzieci Fundacji
9. KS Sokół Serock
10. AP Delta Słupno
Król strzelców: Denis Łużnyj (FC OPIR Lviv – 16 bramek)
Najlepszy zawodnik: Simon Vu (Fortuna Düsseldorf)
Najlepszy bramkarz: Krzysztof Bolek (MKS Polonia Warszawa)
Puchar Fair Play: AP Delta Słupno
Wyniki spotkań finałowych:
Mecz o 1. miejsce:
Fortuna Düsseldorf – Karpaty Lwów 3:3, rzuty karne 5:4
Mecz o 3. miejsce:
MKS Polonia Warszawa – FC OPIR Lviv 0:3
Mecz o 5. miejsce:
CeSIR Warka – RKS Mazur Radzymin 2:1
Mecz o 7. miejsce:
303 PSC Northampton – Dzieci Fundacji 5:2
Mecz o 9. miejsce:
AP Delta Słupno – KS Sokół Serock 1:3