Rok 2025 jest szczególny, gdyż jest to rok ćwierćwiecza od czasu największych sukcesów Polonii. Klub prowadzony przez Janusza Romanowskiego w Polsce dominował i gdyby nie pucharowa wpadka z Wisłą Kraków w półfinale Pucharu Polski miałby szanse na sięgnięcie po wszystkie krajowe trofea.

Niemniej okres ten i tak obfitował w wielkie chwile ekipy Dariusza Wdowczyka i Jerzego Engela. Nim jednak zespół „rugbystów” z K6 świętował zdobycie tytułu mistrzowskiego na Łazienkowskiej zdołał upokorzyć lokalnego rywala w finale Pucharu Ligi. Ten zapomniany już turniej kończył się na Łazienkowskiej, gdzie faworytem wydawała się drużyna Legii.
Gola pierwsi zdobyli poloniści, a do siatki Zbigniewa Robakiewicza trafił najlepszy strzelec Pucharu Ligi Igor Gołaszewski. Z dorobkiem „Konika” wiąże się też dość smutna anegdota. Otóż ówczesny wiceprezes PZPN-u Zbigniew Boniek zapowiadał, że najlepszy snajper rozgrywek pucharu zgarnie w nagrodę samochód. Jak się pewnie domyślacie po powyższej antycypacji… Gołaszewski musiał obejść się smakiem. Niemniej 6 goli w tych zmaganiach nikt mu nie odbierze.
Polonia z prowadzenia nie cieszyła się zbyt długo. Dość szybko z rzutu karnego, podyktowanego po faulu na Jacku Bednarzu, wyrównał Sylwester Czereszewski.
„Czarne Koszule” w drugiej połowie, tuż przed końcowym gwizdkiem rozstrzygnęły losy rywalizacji na swoją korzyść. Nie było to w sumie nic nadzwyczajnego, gdyż zaledwie dziewięć dni wcześniej w pamiętnym meczu z Wisłą Kraków (2:1) rozbili „Białą Gwiazdę”. W tym spotkaniu Krakusów dobił Tomasz Kiełbowicz.
W spotkaniu z Legią rolę Kiełbowicza „przyjął” na siebie Przemysław Boldt, którego atomowy strzał tak skutecznie „obił” Bednarza, a piłka wleciała pod brzuchem Robakiewicza.
Tym sposobem „worek” na trofea otworzył się, a poloniści zaczęli zapisywać piękną kartę swojej historii. Wideo z bramkami znajdziecie poniżej:
25.04.2000 r., g. 20:00 – Łazienkowska 3
Legia Warszawa – Polonia Warszawa 1:2 (1:1)
bramki: Sylwester Czereszewski 38 (k) – Igor Gołaszewski 34, Przemysław Boldt 90
Legia: Zbigniew Robakiewicz – Tomasz Jarzębowski, Jacek Zieliński, Rafał Siadaczka – Tomasz Sokołowski, Adam Majewski, Tomasz Mazurkiewicz, Marcin Mięciel, Jacek Bednarz (81. Tomasz Cymerman) – Dariusz Solnica (63. Paweł Skrzypek), Sylwester Czereszewski.
Polonia: Mariusz Liberda – Arkadiusz Kaliszan, Mariusz Pawlak Ż, Piotr Dziewicki (57. Mariusz Malinowski Ż) – Igor Gołaszewski, Emmanuel Ekwueme, Tomasz Wieszczycki (57. Przemysław Boldt), Arkadiusz Bąk Ż, Jacek Dąbrowski – Maciej Bykowski, Emmanuel Olisadebe (72. Tomasz Moskal).
Sędziował: Andrzej Czyżniewski (Gdańsk)
I kto grał na obronie ? Mariusz Pawlak !