Polonia II lepsza od Ząbkovii w rzutach karnych i z awansem do finału OPP!

Emocje, dramaturgia i zwroty akcji. Tak po krótce można skwitować dzisiejszą pucharową konfrontację rezerw „Czarnych Koszul” z zasiadającą na fotelu lidera IV ligi mazowieckiej Ząbkovią Ząbki.

W 20 minucie wynik spotkania otworzył Mateusza Muszyński, wygrywając pojedynek  sam na sam z bramkarzem rywali Filipem Adamczykiem. Do przerwy rezultat rozgrywanej na popularnej „Saharze” konfrontacji nie uległ już zmianie. Pięć minut po zmianie stron z wyrównującej bramki cieszyli się jednak goście, po trafieniu Mateusza Mazura. Zaledwie cztery minuty późnej Polonia mogła ponownie wyjść na prowadzenie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Jewhen Radionov, którego uderzenie z jedenastu metrów zdołał wybronić golkiper gości. Kolejne minuty nie przyniosły rozstrzygnięcia, zatem prowadzący zawody arbiter (zgodnie z regulaminem rozgrywek OPP) zarządził konkurs rzutów karnych, a w nich podobnie jak w spotkaniu 1/4 rozgrywek z Legionovią – lepsi okazali się podopieczni trenera Damiana Falkowskiego, dzięki czemu awans do finału stał się faktem. Szczególne słowa uznania należą się w tym względzie bramkarzowi „Czarnych Koszul” Kubie Grzegorzewskiemu, który zdołał obronić 2 jedenastki gości z Ząbek.

W finale polonijni „rezerwiści” zmierzą się z aktualnym liderem mazowieckiej grupy II Decathlon V ligi Mazurem Karczew. O dokładnej godzinie i lokalizacji będziemy Was na bieżąco informować…

16.10.2024 r., Warszawa
Polonia II – Ząbkovia Ząbki 1:1 (1:0) k. 4:3
bramki: Mateusz Muszyński 20

Polonia II: Jakub Grzegorzewski – Andrzej Krajewski, Eryk Mikołajewski, Łukasz Buczkowski – Eryk Kowalewicz, Maciej Kowalski-Haberek (70. Jan Ciszewski), Mateusz Michalski, Emre Çelik Ż, Mateusz Kaim – Mateusz Muszyński Ż (75. Olaf Bartkiewicz), Jewhen Radionov Ż (89. Mateusz Paradowski )

Rzuty karne: 1:0 Michalski, 2-1 Buczkowski, 3-1 Kaim, Çelik nietrafiony, Krajewski nietrafiony, 4:3 Paradowski

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

5 thoughts on “Polonia II lepsza od Ząbkovii w rzutach karnych i z awansem do finału OPP!

1. Też przyłączam się do gratulacji.
    Finał będziemy grać z Mazurem Karczew. To legijna ekipa i na nas się na pewno napnie.
    Ciekawe kiedy i gdzie z nimi zagramy ? Organizatorem finału jest MZPN – stąd pewnie zrobi to na Hutniku.
    Ale co dalej ? Ktoś wie ? Bo obaj finaliści Pucharu grają dalej – tylko jak dalej te rozgrywki wyglądają ?