Podsumowanie kolejki w CLJ (12.10-13.10)

Niestety nadal formy nie może odnaleźć zespół u-19. Najstarszy zespół młodzieżowy przegrał kolejne domowe spotkanie. Inaczej wygląda sytuacja drużyny u-17, która wygrała kolejny mecz i awansowała na 2 miejsce.

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Odra Opole 0:1 (0:0)

To była dobra okazja, aby zbliżyć się do drużyn, będących poza strefą spadkową. Gdyby „Czarne Koszule” wygrały, dogoniły by Odrę Opole. Górą był jednak rywal, który dzięki zwycięstwu ma już 6 pkt. przewagi. Jedyny gol padł w 52 minucie. To był piąty domowy mecz w tym sezonie, cztery z nich „Czarne Koszule” przegrały i jeden zremisowały.

Następna kolejka do wyjazd do Zabrza. Polonia w piątek o 14:00 zagra z Górnikiem, który ma 5 pkt. przewagi. Jeśli nasz zespół znów przegra, sytuacja w tabeli zacznie robić się fatalna.

***

CLJ U-17: Resovia Rzeszów – MKS Polonia Warszawa 2:3 (0:2)
bramki: Mikołaj Wierniuk 21, Antoni Kapusta 31, Kaleve Mazwell 72

Niespodziewanie zacięty był mecz Polonii z zespołem ze strefy spadkowej. Po pierwszej połowie nic tego nie zapowiadało, „Czarne Koszule” prowadziły 2:0 do przerwy. Ten wynik dość długo się utrzymywał, ale w 67 minucie rzeszowianie złapali kontakt z Polonią. Po kilku minutach nasz zespół znów prowadził dwoma bramki, ale rywal bardzo szybko odpowiedział. Gol Resovii w 75 minucie był ostatnim w tym meczu i Polonia ostatecznie wygrała 3:2. Dzięki temu nasz zespół awansował na 2 miejsce.

W sobotę o 11:00 „Czarne Koszule” na Saharze zagrają z Wisłą Płock. Rywal zajmuje 9 miejsce i ma 14 pkt. na koncie po 10 kolejkach, czyli 9 mniej od polonistów. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że Wisła 10 z 14 pkt. zdobyła na własnym boisku.

2 thoughts on “Podsumowanie kolejki w CLJ (12.10-13.10)

1. Co tam się dzieje w U19 ? Rok temu ten sam zespół grał o 2 klasy lepiej . Byleby się utrzymali…
    A Escola trafiła z rocznikiem czy trenerami ?
    MKS Polonia Warszawa to jednak uznana marka, wielu młodych potem gra w zawodowej piłce.
    Muchomor – wiesz o co chodzi ?
    I to przed połączeniem taki pasztet

1. Niestety nie wiem, w tym sezonie nie udało mi się dotrzeć na żaden mecz zespołu u-19.
      Na pewno problemem było odejście kilku kluczowych graczy z zespołu u-17 z poprzedniego sezonu, ale spadek jakości nie powinien być aż tak duży.