Podsumowanie kolejki w CLJ (05.10-06.10)

Piłkarska jesień nie jest łatwa dla drużyn MKS-u Polonia Warszawa, występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Po raz kolejny wygrał tylko jeden zespół, tak jak zazwyczaj – Polonia u-17.

CLJ U-19: Arka Gdynia – Polonia Warszawa 2:2 (2:1)
bramki: Antoni Nerek 45, Bartosz Stańdo 64

Na wyjeździe „Czarne Koszule” zremisowały z rywalem w walce o utrzymanie. Spotkanie mogło zakończyć się jeszcze gorzej, bo rywal prowadził 2:0 po 36 minutach. Polonistom ostatecznie udało się jednak zdobyć 1 pkt. Nasz zespół nadal pozostaje w strefie spadkowej, ale dodatkowo spadł na przedostatnią pozycję w tabeli. Trudno jednak dziwić się tak fatalnej sytuacji w tabeli, skoro Polonia wygrała tylko raz w tym sezonie, w 1 kolejce.

W następnej koszulce „Czarne Koszule” zmierzą się na własnym boisku z Odrą Opole. Rywal zajmuje 10 pkt., ale ma tylko 3 pkt. więcej. Wygrana pozwoliłaby polonistom wyprzedzić opolan, bo ci mają gorszy bilans bramkowy. Spotkanie odbędzie się w sobotę o 12:00 na Saharze.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Górnik Łęczna 3:2 (2:1)
bramki: Karol Gorzędowski 4, Bruno Jakubowski 24, samobój 63

Po dwóch wysokich wygranych tym razem poloniści mieli troszkę więcej kłopotów. Nasz zespół dobrze zaczął i wyszedł na prowadzenie już w 4 minucie. W 8 minucie był jednak już remis, ale do przerwy poloniści prowadzili 2:1. W drugiej połowie „Czarne Koszule” wyszły na dwubramkowe prowadzenie po samobóju rywala w 63 minuty. Po 10 minutach było już tylko 3:2, ale po chwili rywal obejrzał czerwoną kartkę. Więcej bramek już nie padło. Strata do drugiej Stali zmalała do 2 pkt.

Teraz poloniści wybiorą się na mecz z Resovią. Rywal zajmuje 13 miejsce, czyli najwyższe w strefie spadkowej. Przeciwnik ma tylko 8 pkt. na koncie, czyli o 12 pkt. mniej niż „Czarne Koszule”.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Legia Warszawa 0:4 (0:3)

.

CLJ U-15: Widzew Łódź – MKS Polonia Warszawa 4:1 (1:0)
bramki: Jakub Kozłowski 80+1′

To nie był udany tydzień dla najmłodszych polonistów występujących w CLJ. Najpierw nasz zespół doznał dotkliwej porażki na własnym boisku z Legią Warszawa. Potem w podobnym wymiarze z „Czarnymi Koszulami” wygrał to Widzew. Był to już 4 mecz z rzędu bez zwycięstwa Polonii. W efekcie nasz zespół zaczął się osuwać w tabeli i obecnie zajmuje 7 miejsce w 14 zespołowej lidze (spadają 4 zespoły).

Kolejny mecz dopiero 19 października. Wówczas na wyjeździe Polonia zagra z Varsovią. Rywal zajmuje 3 miejsce i ma 6 pkt. więcej oraz jedno spotkanie mniej rozegrane.