Polonia II po karnych eliminuje Legionovię

Polonia II awansowała do 1/4 Okręgowego Pucharu Polski. Po emocjonującym meczu nasz zespół w karnych pokonał IV-ligową Legionovię Legionowo. Rywal prowadził do przerwy 1:3, ale w 2 połowie Polonia odrobiła straty.

Mecz lepiej rozpoczął się dla rywali, którzy w 22 minucie wyszli na prowadzenie. Po kilkunastu minutach „Czarne Koszule” wyrównały. Uderzenie z wolnego Adriana Rowickiego jeden z przeciwników zatrzymał ręką. Sędzia podyktował rzut karny, a z 11 metrów nie pomylił się Jewhen Radionov. Niestety kolejne minuty należały do gości. Chwilę po straconej bramce Legionovia znów prowadziła, a w 45 minucie zespół z wyższej ligi strzelił 3 bramkę.

Nasz zespół na szczęście nie poddał się i wyszedł bardzo zmotywowany na drugą połowę. W 65 minucie na 3:2 bardzo ładnie strzelił Mateusz Kaim. „Czarne Koszule” zyskały przewagę i w 72 minucie doprowadziły do remisu. Z wolnego płaskim strzałem bramkarza zaskoczył Łukasz Buczkowski. Nasz zespół miał kolejne okazje, ale nie udało się ich wykorzystać. Mecz skończył się wynikiem 3:3, co oznaczało serię rzutów karnych.

W niej poloniści byli bezbłędni, wszystkie pięć jedenastek nasz zespół pewnie wykorzystał. Gorzej poszło rywalom, ich ostatnio rzut karny świetnie obronił Kuba Grzegorzewski. Tym samym nasz zespół mógł cieszyć się z awansu.

02.10.2024 r., Warszawa
Polonia II Warszawa – Legionovia Legionowo  3:3 (1:3), k. 5:4
bramki: Jewhen Radionov 34, Mateusz Kaim 65, Łukasz Buczkowski 72

Polonia II (skład wyjściowy): Jakub Grzegorzewski – Łukasz Buczkowski,  Donatas Nakrošius, Eryk Mikołajewski – Andrzej Krajewski, Adrian Rowicki, Mateusz Michalski, Emre Çelik, Mateusz Kaim – Mateusz Muszyński, Jewhen Radionov.

4 thoughts on “Polonia II po karnych eliminuje Legionovię

1. nie wywalić się teraz na rywalu w 1/4 finału – 9 października
    a będzie nim Escola Varsovia Warszawa (która, pyknęła 5-1 Józefovię Józefów)

zwycięzca meczu 27 – zwycięzca meczu 26

2. Pierwsza połowa słaba, dużo niedokładności, dziurawa obrona. Po przerwie weszli rezerwowi w Legionovii a Polonia zaczęła grać agresywniej i z wielką wolą zwycięstwa. To dało efekt, Polonia wyrównała. Przy 1:3 i słabej grze odwrócenie wyniku w drugiej połowii doprowadzenie do karnych to przykład jak ważna jest ambicja. Legionowia przewyższała technicznie i kulturą gry a jednak odpadła. Brawo Polonia II.

3. Legionovia zresztą miała wczoraj bardzo zły dzień.
    Ich pierwsza drużyna z IV ligi przegrała z nami. Gratulacje dla naszych rezerwistów !
    Do tego druga Legionovia przegrała też po karnych 4:5 z lokalnym rywalem Madziar Górka Węgierska spod Nieporętu.
    Jednego wieczoru polegli.w Pucharze na o u frontach.