Podsumowanie kolejki w CLJ (14.09-15.09)

To nie był zbytnio udany weekend dla zespołów MKS-u, występujących w CLJ. Pierwszy mecz przegrała drużyna u-17, a do tego po raz kolejny na własnym boisku przegrała Polonia u-19. Na pocieszenie przyszło wysokie zwycięstwo w CLJ u-15.

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Śląsk Wrocław 2:3 (0:2)
bramki: Adam Langiewicz 63, Kamil Sieklicki 75

Niestety trzeci domowy mecz zakończył się trzecią porażką. Polonia fatalnie zaczęła i przegrywała 0:2 już po 23 minutach. W 56′ minucie rywale strzelili po raz trzeci i wydawało się, że jest już po meczu. „Czarne Koszule” nie poddały się. Nasi piłkarze zdołali strzelić dwa gole, ale niestety na bramkę wyrównującą nie starczyło już czasu. W efekcie Polonia zajmuje 12 miejsce i ma tyle samo punktów, co trzynasty Górnik Zabrze, który znajduje się już w strefie spadkowej.

Do niej Polonia może spaść w następnej kolejce. Nasz zespół na wyjeździe zagra z Legią Warszawa. Rywale zajmują czwarte miejsce i mają 12 punktów, czyli o 7 więcej od polonistów. W ostatniej kolejce legioniści wspomnianego Górnika pokonali 7:2. Spotkanie odbędzie się w sobotę o 12:00.

***

CLJ U-17: Legia Warszawa – MKS Polonia Warszawa 2:1 (0:1)
bramki: Damian Poczwardowski 35

Pierwszej porażki w sezonie doznał zespół u-17. Polonia na wyjeździe przegrała z Legią Warszawa. Spotkanie układało się dobrze dla naszego zespołu. „Czarne Koszule” prowadziły do przerwy 1:0. Niestety w 50 minucie Legia wyrównała. Remis utrzymywał się długo, ale w 83 minucie gospodarze wyrównali i już tego prowadzenia nie oddali. Polonia przegrała i spadła na 6 miejsce.

Teraz przed polonistami mecz z Hutnikiem Kraków, w sobotę o 14:00 na Saharze. Rywal zajmuje 4 miejsce i ma 4 pkt. więcej. Krakowianie w ostatniej kolejce pokonali 6:1 Resovię.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – AP Junior Białystok 4:0 (3:0)
bramki: Filip Rybak 10, Maksymilian Usarek 31, Oliwier Zięba 33, Wojciech Dąbrowski 53

Nie miał problemów zespół u-15 z AP Junior Białystok. Mecz był już właściwie rozstrzygnięty po pierwszej połowie, po której „Czarne Koszule” prowadziły 3:0. W drugiej części poloniści dorzucili jeszcze jedno trafienie i wygrali 4:0. Dzięki temu nasz zespół awansował na 5 miejsce.

W następnej kolejce Polonia zagra z ŁKS-em Łódź, w sobotę o 14:00 na wyjeździe. Rywal zajmuje 8 miejsce i ma 5 pkt. mniej.