Podsumowanie kolejki w CLJ (31.08-01.09)

Nie był to szczególnie udany weekend dla zespołów MKS-u, występujących w CLJ. Drugi raz na własnym boisku przegrała drużyna u-19, a zespół u-17 tylko zremisował. Ponownie nie zawiedli jednak najmłodsi, w u-15 Polonia wysoko wygrała.

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Escola Varsovia 0:2 (0:1)

Na razie Sahara zupełnie nie jest atutem zespołu u-19. Polonia drugi raz zagrała w tym sezonie na własnym boisku i drugi raz przegrała, ponownie nie strzelając nawet jednej bramki. Rywal prowadził już od 13 minuty. Jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się długo, rywal dobił polonistów dopiero w 86 minucie. Po tej porażce Polonia spadła na 10 miejsce; nasz zespół ma 4 pkt. po 4 kolejkach.

Teraz czeka polonistów bardzo ciężki wyjazd. W sobotę o 14:00 „Czarne Koszule” zagrają w delegacji z Lechem Poznań. Rywal po 4 kolejkach ma 9 pkt. na koncie.

***

CLJ U-17: Escola Varsovia – MKS Polonia Warszawa 2:2 (1:0)
bramki: Mikołaj Wierniuk 61 i 64

Polonia w CLJ u-17 nadal jest niepokonana, ale w minionej kolejce zremisowała drugi raz z rzędu. Rywal lepiej rozpoczął mecz i dzięki bramce w 43 minucie prowadził do przerwy. W drugiej części „Czarne Koszule” zdołały odrobić straty, a po chwili wyjść na prowadzenie. Niestety podobnie jak tydzień temu, rywal wyrównał w doliczonym czasie. Z 8 punktami po 4 kolejkach Polonia jest 5 w tabeli.

W sobotę o 15:00 na Saharze „Czarne Koszule” zmierzą się z Olimpią Elbląg. Polonię trzeba uznawać za zdecydowanego faworyta tego meczu. Rywal zajmuje ostatnie miejsce z 0 pkt. na koncie.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – UKS Rozwój Iława 9:0 (5:0)
bramki: Maksymilian Usarek 20 i 37, Norbert Białooki 25, Igor Hajduk 34, Karol Tkaczyk 39, Kamil Kołakowski 50 i 73, Patryk Zyśka 61, Szymon Pietrasik 77

Na początku sezonu w świetnej formie strzeleckiej jest zespół u-15. Po wygranej 1:5 w pierwszej kolejce, teraz młodzi poloniści postrzelali jeszcze więcej. Mecz był rozstrzygnięty już po 1 połowie, którą Polonia zakończyła z wynikiem 5:0. W drugiej części meczu „Czarne Koszule” dołożyły jeszcze 4 gole.

W trzeciej kolejce,  „Czarne Koszule” zmierzą się z Escolą Varsovia na wyjeździe, w sobotę o 12:15. Rywal źle rozpoczął rozgrywki.  Po 2 meczach przeciwnicy mają 0 pkt.