Podsumowanie kolejki w CLJ (28.05-02.06)

W miniony weekend zakończyły swoje rozgrywki CLJ u-19 i CLJ u-15 (CLJ u-17 tydzień temu). Zespół u-15 pożegnał się w dobrym stylu, wygrywając swoje spotkanie. Drużyna u-19, tak jak jesienią, niespodziewanie przegrała z Sandecją.

Dawid Łącki

CLJ U-19: Sandecja Nowy Sącz – Polonia Warszawa 4:2 (3:2)
bramki: Dawid Łącki 5 i 17

Niestety znów niespodziewanie Sandecja okazała się lepsza od polonistów. Lepiej zaczęła mecz nasza drużyna, która wyszła na prowadzenie w 5 minucie. Rywal wyrównał 4 minuty później, ale od 17 minuty znów prowadzili poloniści. Potem strzelała już jednak tylko Sandecja. Ostatnie 10 minuty rywale grali w dziesiątkę, ale pomimo tego nie udało się zmienić wyniku. Porażka nie wpłynęła jednak na pozycję w tabeli. Polonia zakończyła sezon na 7 miejscu. Kolejne bramki zdobył Dawid Łącki. Z 20 golami na w 21 meczach koncie został drugim najlepszym strzelcem rozgrywek (najlepszy strzelec – Filip Tonder z Warty Poznań zdobył 24 gole w 29 meczach).

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Varsovia Warszawa 4:1 (1:0)
bramki:
Paweł Tyszka 23 i 45, Jakub Szidel 49 i 80

Po pierwszej połowie nie zapowiadało się na wysokie zwycięstwo. Do przerwy było tylko 1:0 dla polonistów. W drugiej części udało się jednak dołożyć trzy trafienia naszym piłkarzom. Polonia zakończyła sezon na 2 miejscu w tabeli.

5 thoughts on “Podsumowanie kolejki w CLJ (28.05-02.06)

1. MKS już chyba nie ma nic do gadania, bo chłopak kończy wiek juniora. Teraz piłeczka po stronie seniorskiej Polonii i menedżera. Oby się dogadali, bo bardzo przydałby nam się młodzieżowiec na napad, dodatkowo z takimi warunkami (193 cm ). Przykład Piotra Urbańskiego vs Biedrzycki i Koton powinien dać mu do myślenia.

1. Nie tylko Urbańskiego.
    W zeszłym sezonie też bramkostrzelny młody chłopak.z MKS-u ( nie pamiętam nazwiska ) wybrał Stężycę. I słuch póki co o nim zaginął.

Czekamy zatem na skuteczne działania dyrektora Kosiorowskiego – to jego działka.

2. Pojdzie pewnie tam gdzie dostanie szase rozwoju …jak bym tak zrobil a kasa przyjdzie sama po tem jak zaistnieje w seniorskiej pilce bo przeskok jest duzy przez to moim zdaniem ze pzpn zamist stworzyc lige centralna tgz u23 jak na calym swiecie jest to zrobil raj dla menadzerow w postaci mlodziezowcow przymusowych w kazdej druzynie ..czyli stworzyl nowy pzpr w ktorym nakazuje z gory co ma byc bez liczenia sie z opinia klubow.