Podsumowanie kolejki w CLJ (25.05-26.05)

To był bardzo dobry weekend dla zespołów MKS-u, występujących w CLJ. Drużyny u-19 i u-17 wygrały swoje spotkania, a Polonia u-15 jako pierwsza urwała punkty Legii, remisując na wyjeździe.

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Widzew Łódź 3:2 (3:1)
bramka: Paweł Pakieła 22, Paweł Kosmalski 25, Igor Melchior 41

Udanie zakończył się ostatni domowy mecz w tym sezonie Polonii w CLJ u-19. „Czarne Koszule” pokonały u siebie Widzew Łódź. Już po 25 minutach było 2:0 dla polonistów. Rywal odpowiedział w 39 minucie, ale jeszcze przed przerwą Polonia wróciła na dwubramkowe prowadzenie. Widzew w 78 minucie strzelił gola kontaktowego, ale do remisu już nie udało się doprowadzić. Polonia pozostała na 7 miejscu.

W ostatniej kolejce „Czarne Koszule” wybiorą się do Nowego Sącza, gdzie w w czwartek o 14:00 zmierzą się z Sandencją. Rywal zajmuje ostatnie miejsce i nie ma już szans na utrzymanie. W Warszawie sensacyjnie rywal wygrał 3:2.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – AKS SMS Łódź 3:1 (1:0)
bramka: Paweł Pakieła 29, Mikołaj Zarzecki 66, Karol Nowak 75

W dobrym stylu Polonia zakończyła rozgrywki. Polonia w ostatniej kolejce pokonała drugi AKS SMS Łódź. Niestety strata punktowa była za duża, aby dogonić rywala. „Czarne Koszule” zakończyły rozgrywki na trzecim miejscu. Na szczególne brawa zasługuje ofensywa. Polonia w 30 meczach zdobyła 100 bramek.

***

CLJ U-15: Legia Warszawa – MKS Polonia Warszawa 2:2 (2:1)
bramka: Paweł Tyszka 35, Antoni Kapusta 58

Z 1 punktem z boiska lidera wróciła Polonia. Trzeba uznać to za dobry wynik. Do tej kolejki Legia miała bowiem komplet zwycięstw. „Czarne Koszule” pozostały na 2 miejscu z 3 pkt. przewagi nad Jagiellonią.

W ostatniej kolejce mecz z Varsovią. Rywal zajmuje 7 miejsce i ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie. Spotkanie odbędzie się na Sharze we wtorek o 19:00. Na wyjeździe Polonia wygrała 3:0.