Podsumowanie kolejki w CLJ (19.05-20.05)

Nie był to za bardzo udany weekend dla zespołów MKS-u. Drużyna u-19 przegrała na wyjeździe z Górnikiem, a u-17 okazało się gorsze w derbach. Formę utrzymał tylko zespół u-15, który wygrał kolejne spotkanie z rzędu.

CLJ U-19: Górnik Zabrze – Polonia Warszawa 2:1 (0:0)
bramka: Piotr Kuśmider 85

Niestety poloniści przegrali na wyjeździe z sąsiadem w tabeli – Górnikiem Zabrze. Na bramki trzeba było czekać dość długo. Górnik wyszedł na prowadzenie w 75 minucie. Polonia odpowiedziała 5 minut przed końcem, ale w doliczonym czasie Górnik odzyskał prowadzenie i już go nie oddał. W efekcie rywal zwiększył przewagę nad „Czarnymi Koszulami”, które pozostały na 7 miejscu.

Do końca został dwa spotkania. W ostatnim domowym meczu Polonia zmierzy się z Widzewem Łódź. Początek spotkania, które zostanie rozegrane na Saharze, o 15:00 w sobotę.  Rywal zajmuje 15 miejsce i nie ma już szans na utrzymanie. W Łodzi było 1:1.

***

CLJ U-17: Legia Warszawa – MKS Polonia Warszawa 3:1 (1:0)
bramka: Karol Nowak 15

Niestety Polonia nie została pierwszą drużyną, które urwała punkty Legii na jej boisku. Spotkanie zaczęło się jednak bardzo dobrze. „Czarne Koszule” wyszły na prowadzenie w 15 minucie. Niestety tuż przed przerwą Legia wyrównała. W 57 minucie było już 2:1 dla gospodarzy, a w doliczonym czasie rywale nas dobili.  Polonia utrzymała 3 miejsce i już wie, że na nim skończy sezon. Do rozegrania zostało bowiem jeszcze jedno spotkanie, a przewaga nad czwartą Wisłą i strata do AKS SMS Łódź wynosi 4 pkt.

W ostatniej kolejce poloniści zagrają właśnie z AKS-em SMS Łódź. Dla rywali ten mecz też nie ma żadnego znaczenia, bo ich strata do Legii wynosi 5 pkt. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę na Saharze o 13:00. W Łodzi było 2:2.

***

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Escola Varsovia 4:1 (1:1)
bramka:

Trwa świetna seria najmłodszych polonistów, występujących w CLJ. Nasz zespół wygrał 6 raz z rzędu. Tym razem „Czarne Koszule” nie dały szans Escoli Varsovia. Pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak wysokiej wygranej. Do przerwy był remis, ale w drugiej części nasz zespół pokazał klasę. W tabeli sytuacja się nie zmienia. Polonia zajmuje 2 miejsce, a strata do Legii wynosi 9 oczek (rywal ma komplet zwycięstw).

Teraz przed polonistami derby. W piątek o 18:00 „Czarne Koszule” zagrają z Legią na wyjeździe. Na Saharze było 3:1 dla przeciwnika.