Tylko dwa dni dzielą nas od meczu ze Stomilem Olsztyn, który zainauguruje wiosenną kampanię „Czarnych Koszul” o awans na zaplecze Ekstraklasy. Zanim to nastąpi, proponujemy Wam lekturę szczegółowego podsumowania gier kontrolnych, rozegranych przez podopiecznych Rafała Smalca w minionym okresie przygotowawczym.
Nietypowy, tj. listopadowo-grudniowy termin rozgrywanego w Katarze mundialu spowodował, że byliśmy świadkami jednego z najdłuższych ( o ile nie najdłuższego) okresów przygotowawczych w historii rozgrywek II ligi. Efektem takiego stanu rzeczy były trzy dodatkowe gry kontrolne rozegrane jeszcze na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku.
Jak na konferencji prasowej po (kończącym zeszłoroczne granie o punkty) meczu z Pogonią Siedlce zakomunikował trener Smalec: –Pozostajemy w rytmie treningowo-meczowym. Mamy zaplanowane 3 gry kontrolne, tj. z Górnikiem Łęczna, Zniczem Pruszków i Unią Skierniewice. Także przed nami jeszcze granie, chcemy cały czas trzymać zawodników „pod prądem” i dać możliwości grania też tym chłopakom, którzy mieli mniej możliwości wystąpić na boisku w meczach ligowych.
Tak też się stało. W rozegranym tydzień później w Parczewie sparingu z Górnikiem Łęczna, wystąpili m.in. zawodnicy grający w lidze bardzo rzadko (Filip Arak), albo wcale (Filip Balcewicz), lub wyróżniający się w rezerwach i będący w orbicie zainteresowania pierwszego zespołu Patryk Baran, czy testowany napastnik Kacper Wełniak. Z kolei w sparingach z Unią Skierniewice i Zniczem Pruszków sztab szkoleniowy sprawdzał obrońcę polonijnych rezerw Adama Smulskiego oraz młodzieżowego bramkarza Widoku Skierniewice – Stanisława Pruszkowskiego.
Po wznowieniu treningów na początku stycznia, w drużynie zabrakło pożegnanych w grudniu Szymona Jarosza i Kacpra Górskiego oraz wypożyczonego do Podlasia Biała-Podlaska Filipa Araka, a także Wojciecha Chojczaka, który wiosnę najprawdopodobniej spędzi w drużynie CLJ U-19 akademii MKS-u Polonia Warszawa. Krótko po wznowieniu treningów sztab szkoleniowy podjął także decyzję, że w rundzie wiosennej przy ustalaniu składu pierwszego zespołu nie będzie brany pod uwagę Adam Pazio, który dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu i po rozegraniu kilku sparingów z drugą drużyną finalnie rozwiązał umowę z Polonią.
Jeżeli chodzi o transfery przychodzące, Polonia pozyskała napastnika ŁKS-u Łódź Macieja Radaszkiewicza oraz wypożyczyła pomocnika Puszczy Niepołomice Grzegorza Aftykę. Być może w ustalaniu meczowych „osiemnastek” będzie także brany pod uwagę pozyskany z Ursusa Warszawa stricte do zespołu rezerw Paweł Tarnowski, który wystąpił w sparingu z Bronią Radom i swoją obecność na boisku zaznaczył asystą przy bramce Łukasza Piątka.
Poniżej prezentujemy zestawienie wszystkich gier kontrolnych rozegranych przez Polonię w minionym okresie przygotowawczym oraz statystykę strzelców.
Sparingpartnerzy:
- 18.11.2022: Górnik Łęczna (I liga) 0:2
- 25.11.2022: Znicz Pruszków (II liga) 2:1 (Kluska, Fadecki)
- 02.12.2022: Unia Skierniewice 2:0 (III liga) 2:0 (Kluska, Koton)
- 21.01.2023: Pogoń Grodzisk Mazowiecki (III liga) 1:0 (Radziński)
- 24.01.2023: Warta Gorzów Wielkopolski (III liga) 2:2 (Fadecki, Michalski)
- 28.01.2023: Lechia Zielona Góra (III liga) 2:4 (Bajdur 2),
- 4.02.2023: Pelikan Łowicz (III liga) 3:1 (Michalski, Wawszczyk Radziński)
- 11.02.2023: Świt Nowy Dwór Mazowiecki (III liga) 1:1 (Michalski)
- 11.02.2023: Broń Radom (III liga) 1:2 (Piątek)
- 17.02.2023: Motor Lublin (II liga) 0:2
- 17.02.2023: Motor Lublin (II liga) 3:1 (Balcewicz, Radziński 2)
Strzelcy:
4 – Radziński
3 – Michalski
2 – Kluska, Fadecki, Bajdur
1 – Piątek, Koton, Wawszczyk, Balcewicz
1 thought on “Podsumowanie zimowych sparingów Polonii”