Podsumowanie sparingów Polonii przed rundą wiosenną

Podopieczni trenera Rafała Smalca zakończyli już okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Postanowiliśmy podsumować sparingi, które „Duma Stolicy” rozegrała podczas przerwy zimowej.

Junior Radziński

Obóz w Nowym Targu

Okres przygotowawczy poloniści rozpoczęli od wyjazdu do Nowego Targu, gdzie w surowych warunkach zmierzyli się z Lubaniem Maniowy i Podhalem Nowy Targ. Oba spotkania zakończyły się remisami – 1:1 z Lubaniem i 1:1 z Podhalem. Warto zaznaczyć, że drugi sparing rozgrywany był w systemie 2×60 minut, który podczas przygotowań do wiosny często był stosowany przez trenera Smalca.

Po powrocie z Nowego Targu, Polonia rozegrała mecz kontrolny z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W spotkaniu tym wystąpiło trzech testowanych zawodników, w tym Filip Arak, który ostatecznie podpisał kontrakt z klubem. Po tym spotkaniu, zakończonym porażką 0:1, można było odnieść wrażenie, że drugi garnitur jest lepszy od pierwszego.

Tydzień później Polonia udała się do Płocka, gdzie zagrała z IV ligowymi rezerwami Wisły i wygrała 2:1.

Siedleckie sparingi

Na zakończenie okresu przygotowań, Polonia dwukrotnie udała się do Siedlec. Najpierw poloniści zmierzyli się z II ligową Pogonią Siedlce, z którą zremisowali 2:2, a tydzień później ograli Avię Świdnik 4:0. Oba mecze rozgrywane były w systemie 2×60 minut. Te sparingi były próbą generalną przed spotkaniem z Unią Skierniewice, co było zresztą widać po grze zespołu.

Podsumowując, Polonia rozegrała sześć meczów kontrolnych. Dwa udało się wygrać, dwa zremisować i dwa przegrać. Łącznie w sparingach wystąpiło 29 zawodników, w tym pięciu testowanych. Spośród nich z dwoma podpisano kontrakt – Arak i Dariusz Krzysztofek.

Warto zwrócić uwagę na to, że w końcu mogliśmy oglądać gole napastników – w meczu z Pogonią trafili zarówno Krystian Pieczara, jak i Junior Radziński. Strzelił także Patryk Paczuk – przeciwko rezerwom Wisły Płock. Pozostaje tylko trzymać kciuki, żeby udało im się to przełożyć na mecze ligowe.

Author: Rusherfly