Ligowi rywale Polonii w sezonie 2021/2022

Powoli krystalizuje się kadra pierwszego zespołu „Czarnych Koszul”, która za niespełna miesiąc rozpocznie walkę o awans do drugiej ligi. Zanim to nastąpi, warto pochylić się nad rywalami z jakimi przyjdzie naszym zawodnikom rywalizować o ligowe punkty w rozgrywkach grupy I trzeciej ligi, której pełny skład poznaliśmy pod koniec ubiegłego tygodnia.

Mateusz Gliński

Przypomnijmy, że po sezonie 2020/2021, do czwartej ligi zostały ostatecznie zdegradowane zespoły: GKS-u Wikielec, Concordii Elbląg, RKS-u Radomsko, Olimpii Zambrów, Ruchu Wysokie Mazowieckie, Huraganu Morąg oraz KS-u Wasilków.

Jak wiadomo awans do drugiej ligi wywalczył sobie z kolei zespół Pogoni Grodzisk Mazowiecki, który na początku sierpnia rozpocznie rywalizację na szczeblu centralnym. Po heroicznej i niezwykle emocjonującej walce o utrzymanie – dopiero w ostatniej kolejce drugoligowy byt uratowały drużyny Znicza Pruszków i Olimpii Elbląg, tym samym w gronie naszych rywali nie znajdzie się żaden spadkowicz z drugiej ligi.

Jeżeli chodzi o beniaminków, to walka o awans do naszej klasy rozgrywkowej szczególnie ciekawie i zarazem dość nietypowo wyglądała na Mazowszu, gdzie wskutek konsekwencji pandemii Covid-19, zespoły w czwartej lidze rywalizowały aż w trzech grupach, tj. Ciechanów-Ostrołęka-Płock; Radom-Siedlce oraz Warszawa i tak w barażach o jedno miejsce premiowane awansem, stanęły zespoły Mławianki Mława, Pilicy Białobrzegi oraz Ząbkovii Ząbki. Ostatecznie awans w pewnym stylu wywalczył zespół Pilicy, najpierw dość niespodziewanie pokonując na wyjeździe w Ząbkach podopiecznych trenera Piotra Dziewickiego 2:0 i w rzutach karnych 3:4, by przypieczętować promocje do trzeciej ligi u siebie zwycięstwem z Mławianką Mława 5:2 i w rzutach karnych 5:4. Co ciekawe jedną z bramek dla zespołu z Mławy strzelił w tym spotkaniu, dobrze znany z występów na K6 Dominik Lemanek.

Ponadto grupę beniaminków uzupełniły zespoły: ŁKS-u II Łódź (IV liga łódzka), Wissy Szczuczyn (IV liga podlaska) oraz Mamr Giżycko (IV liga warmińsko-mazurska).

Spośród wyżej wskazanej grupy beniaminków, niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym jest zespół Pilicy Białobrzegi, z którym Polonia miała już okazję rywalizować na tym poziomie rozgrywkowym w sezonach 2014/2015 oraz 2015/2016. Dodatkowo w kadrze podopiecznych trenera Tomasza Grzywny, możemy znaleźć kilku zawodników z polonijną przeszłością, jak choćby Mateusz Gliński (m.in. 1 mecz w Ekstraklasie w sezonie 2012/2013 + awans do 3 ligi po sezonie 2013/2014), czy Michał Dobkowski (18 występów w Młodej Ekstraklasie w sezonie 2012/2013) oraz Marcin Rawski (29 występów w Młodej Ekstraklasie w sezonach 2009/2010 i 2010/2011).

Z kolei w rezerwach ŁKS-u Łódź występuje m.in. Jowin Radziński, któremu niedane było zadebiutować w czarnym trykocie po transferze do Polonii w minionym sezonie, gdyż jak wiemy zaledwie po trzech kolejkach, które spędził na ławce rezerwowych, przeniósł się do zespołu z Alei Unii Lubelskiej 2, ale póki co nie udało mu się przebić do pierwszego zespołu.

A oto kompletny skład drużyn, z którymi podopieczni trenera Rafała Smalca będą rywalizować o ligowe punkty w nadchodzącym sezonie: Ursus Warszawa, Legia II Warszawa, Pilica Białobrzegi (B), Błonianka Błonie, Broń Radom, Legionovia Legionowo, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, ŁKS II Łódź (B), Unia Skierniewice, Lechia Tomaszów Mazowiecki, Sokół Aleksandrów Łódzki, Pelikan Łowicz, KS Kutno, Znicz Biała Piska, Mamry Giżycko (B), Wissa Szczuczyn  (B), Jagiellonia II Białystok.

Źródło: własne

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

16 thoughts on “Ligowi rywale Polonii w sezonie 2021/2022

  1. >rozpocznie walkę o awans do drugiej ligi.

    Równie dobrze można napisać „o mistrzostwo Polski”. Nie ma żadnego konkretnego celu na przyszły sezon, w szczególności celem takim nie jest AWANS na wyższy poziom.

    1. Zgadzam się z Tobą w 100%. Równo za rok będzie takie same pierdolenie jak teraz.

    2. Cele i normy to są w korporacjach. W sporcie drużynowym uczestniczą ludzie i nie da się ich traktować jak maszyny lub elektronikę. Widzę, że idzie to w dobrym kierunku, a efekty jakie będą?Zobaczymy.

    3. @Emeryt69 I jeżdżenie po Smalcu że nie awansował.

      @grony W sporcie jak chyba nigdzie indziej stawiamy sobie cele, bo OD TEGO ZALEŻY JAKI SPOSÓB PRZYUGOTOWAŃ ZASTOSUJEMY. Jest pewien margines nieprzewidywalny, ale to jest wg mnie max 10%. 90% w piłce jest na 100% do wypracowania, a to oznaczą, że cel:awans ma szansę na realizację i powinien być oficjalnie postawiony, wraz z zapisem w umowie trenera nie 2 lata, a 1+1. Nie znaczy, to że w przypadku braku awansu wylatuje, znaczy to że nie osiągnął celu i ma wiedzieć DLACZEGO SIĘ TO NIE UDAŁO i co zmienić na następny sezon.

    4. Czyli margines błędu ogranicza się do 10%? Co w przypadku jeśli 5-7 drużyn wyznaczy sobie awans jako cel? Nadal twierdzę, że to sport i tylko ludzie w tym uczestniczą. Masz lepszych zawodników, więc masz większe szanse na osiągnięcie celu, ale nigdy nic nie jest pewne na 100%.

    5. @@grony Obecny skład zajął 4 miejsce. co ma być wobec tego celem na kolejny sezon? Po co wymiana połowy składu i trenera? To już trzeba było zostawić Szymanka i wszystko tak jak było i pograć kolejny rok.

      Zmiany są robione tylko dlatego, żeby walczyć o awans i to musi być oficjalnie postawione zespołowi i trenerom.

      Tak, 10% albo mniej na tym poziomie rozgrywek.

    6. @Kmicic To może dajmy trochę czasu na ogłoszenie celu, bo kompletowanie ekipy jeszcze trwa i jest kilka niewiadomych? Będzie zespół który zrobi odpowiednie przygotowania to i wyznaczy się cele. Dla mnie byłoby nielogiczne w tym momencie wyznaczanie celu.

    1. Ty dziadu każdego wieczora jesteś pijany? Może pora się zaszyć, doktorku? Wszystko ci to wyjaśnie. Masz to u mnie.

  2. Idea sportu polega na rywalizacji o zwycięstwo. Każdy walczy o to samo, żeby być najlepszym. Trudno tu doszukiwać się zbieżności z gospodarką, bo ona inaczej funkcjonuje i celem jest nie to żeby pokonać konkurentów, tylko maksymalizacja zysku.

  3. Wszyscy zawodnicy i sztab wiedzą, że grają o awans. Mówią o tym w wywiadach. A skoro jakiś kibic nie wie, to jest po prostu ignorantem, albo ma złą wolę ciągłego jątrzenia.

    1. aspolinia21
      Może jako kobieta przemówisz do rozumu kilku naszym forumowym „twórcom spiskowych teorii”. Czytam Twoje posty i bije z nich wiedza o piłce, piłkarzach, drobiazgach itd. Dodatkowo autentycznie piszesz. A tutaj niektórzy tylko by chwytali się za łby (dla dobra Polonii jak sądzę).
      Rozumiem ,że się różnimy w wielu sprawach i opiniach (czasami aż jest to szokujące) ale zdaje się że wspieramy Polonię a nie podkłądamy nogi próbującym ją podźwignąć.

  4. Sprowadzić do klubu jak najlepszych piłkarzy to jedno, a zbudować z nich drużynę to drugie. Trener Smalec ma miesiąc na przygotowanie do sezonu i wdrożenie swojej filozofii gry. Z trzeciej ligi jest niezwykle trudno awansować. Raczej mniej istotne są indywidualności, a bardziej liczy się kolektyw, zgranie zespołu i dobra organizacja gry. Nasza rola to wspierać drużynę. Jesteśmy wierni Polonii, więc skupmy się na osłabianiu rywali, a nie swoich. Z rezerw Legii odchodzą zawodnicy i ich kibice ubolewają nad tym. Dla nas to powód do radości, bo osłabia jednego z konkurentów. Cieszmy się, że z Legionovii przyszedł do nas Kluska i Chorosia też powinniśmy wziąć. To strata dla kolejnego rywala. Pieńkowski i Brudnicki przeszli z Unii i to też jest dla nas korzystne. My polonistki i poloniści razem z naszą drużyną idźmy do celu jakim jest upragniony awans.

  5. aspolonia21 święte słowa podpisuje się pod Twoim wpisem . Sprawa Chorosia myślę że pomógłby nam w awansie, mam nadzieje że Pan Kosiorowski działa. To prawda najważniejsza jest drużyna indywidualnościami nie wygramy —tylko drużyna – liczę tu na trenera Smalca.

Dodaj komentarz