Wczoraj odbył się 25 Bieg Powstania Warszawskiego. W hołdzie powstańcom pobiegło 10 tys osób.
Meta tradycyjnie znajdowała się na Konwiktorskiej, a zwycięzcy biegu byli dekorowani na murawie stadionu Polonii. Dwudziestego drugiego dnia Powstania Warszawskiego, oddziały batalionów „Zośka” i „Czata 49” wyprowadziły przez boisko Polonii uderzenie w stronę Dworca Gdańskiego w celu uzyskania połączenia Starego Miasta z Żoliborzem. Podczas walk zginęło 12 Powstańców, a stadion uległ całkowitemu zniszczeniu.
Przed rozpoczęciem biegu została otwarta przed stadionem Polonii wystawa „Futbol w ruinach miasta”. Ekspozycja przedstawia mało znane wątki o powstającej z gruzów stolicy, odbudowę piłkarskich instytucji miasta i postępujące upolitycznienie sportu. Prelekcję wygłosił kurator przedsięwzięcia dr Robert Gawkowski, a na otwarcie wystawy przybyli najstarsi polscy piłkarze w tym 102-letni Eugeniusz Tomasiewicz. Ekspozycja będzie otwarta do końca września, a realizowana jest przez stowarzyszenie „Serduszko dla Dzieci”.
Równo 15 lat temu Polonia rozpoczęła walkę o Ligę Mistrzów. Pierwszym rywalem „Czarnych Koszul” był zespół Dinamo Bukareszt. Przed spotkaniem zespół z Rumunii był uważany za zdecydowanego faworyta lecz to podopieczni Dariusza Wdowczyka okazali się lepsi i po bardzo emocjonującym i zaciętym spotkaniu zwyciężyli 4:3. Bramki zdobyli Emanuel Olisadebe, Igor Gołaszewski i dwie Tomasz Wieszczycki. W rewanżu Polonia znów była lepsza i wygrała 3:1. W kolejnej, decydującej rundzie eliminacyjnej „Czarne Koszule” zmierzyły się z Panathinaikosem Ateny.
Panie Kwiku, czy na zasysanie srebrników od engelowego nowotworu uzyskał Pan już notarialną zgodę naszego prawilnego, „korporacyjnego” „patrioty”, z zasadami, homo- i islamofoba, który kiedyś wypowiedział się negatywnie na temat Króla (chyba jako jedyny!)?
To zdanie jest zbyt złożone jak na mój prosty mózg 😛
Tym bardziej, że nic nie ma wspólnego z artykułem powyżej 🙁
czy wiadomo już jakie będą ceny karnetów i biletów na nowy sezon?
jeszcze nic nie wiemy